Een prachtig koffietafelboek is het fotoboek ‘Flying Dogs’ van de Duitse fotografe Julia Christe. Wapperende haren, flapperende oren en meestal een verblufte blik van de ‘vliegende’ honden.
In het boek van fotografe en hondenbaasje Julia Christe staan 120 honden die in haar studio zijn gefotografeerd. Aan de fotografie van de viervoeters kwam van alles aan te pas. Het eigen hondenbaasje, flitslicht, een windmachine en niet te vergeten een dik matras als ondergrond. De dag van de fotoshoot bestond daarnaast uit lekkere hapjes, gezellige andere honden, ballen, frisbees, aandacht en knuffels.
In totaal kwamen zo’n 200 honden en hun baasjes naar de fotostudio in Berlijn om aan dit bijzondere project mee te werken.
The making of Flying Dogs
Hoe de foto’s tot stand kwamen? Dat zie je in dit filmpje.
Het vliegmoment
Het was voor de fotografe wel even zoeken naar een manier om het vliegmoment van al deze verschillende honden vast te leggen. De honden naar frisbees laten springen – en zo het vliegen fotograferen – is zeker niet geschikt voor elk ras. Uiteindelijk werd het deze studioshoot met als ondergrond een dik matras (waarvoor een dierenarts de juiste dikte adviseerde). En voor het magische verrassingseffect bij de honden, moest elk eerste shot eigenlijk meteen raak zijn.
Meer weten?
Wil je meer weten over dit boek of de fotografe? Of wil je meer voorbeelden van de soms ronduit hilarische resultaten zien? Kijk dan op Julia Christe’s site. Daar kun je ook het boek, een t-shirt of poster van flying dogs bestellen. Het boek bestel je ook bij Amazon.




















Woody&Co is een online magazine voor hondenvrienden. Met hondenactiviteiten, korte interviews, portretjes, mooie foto’s, leesvoer, tips, wereldhonden en meer.